İnternet  Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Bir firmanın hizmet ve ürünlerini tanıtmak amacıyla kullanıcılara ve potansiyel müşterilere ulaşmak için uygulanan stratejiler bütünü İnternet Reklamcılığı olarak ifade edilebilir. Günümüzde reklam çalışmaları için en fazla tercih edilen platformlardan internet ortamıdır. İnternet reklamcılığı sayesinde hedeflediğiniz kitleye oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Ürünleriniz ve hizmetleriniz oldukça fazla kişiye ulaşan internet reklamları aracılığıyla daha kolay satılacaktır.

İyi bir reklam kampanyasının doğru planlanması ve doğru uygulanmasıyla daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Reklam çalışmasını internet ortamında yapmaya internet reklamcılığı denir. Gerek arama motorları, gerek ziyaret edilen web siteleriniz, gerek sosyal medya platformları internet reklamcılığı yapmak üzere değerlendirilebilecek mecralardır. İnternet reklamcılığı; diğer reklamcılık yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha uygun fiyata mal olmasıyla beraber, daha fazla kişiye ulaşmaktadır. Üstelik internet reklamcılığı kapsamında yapılan reklam çalışmalarında ulaşılan kitle, belirlenen hedef kitleyle daha çok uyuşmaktadır. Yani internet üzerinden yapılan reklam çalışmasıyla ulaşılan kitle potansiyel olarak müşteriniz olmaya eğilimlidir.

İnternet Reklamcılığı Türleri

İnternet reklamcılığı olarak aşağıda belirtilen reklamcılık türlerinde ve kanallarında hizmet vermekteyiz.

Web Sitesi Reklamcılığı:

İnternet ortamında insanların ulaşabildiği bir web sitesi oluşturmak; bir firmanın vermek istediği mesajları veya hizmet ve ürünlerinin tanıtımını mevcut ve potansiyel müşterilerine yazınsal, görsel, duyusal olarak ulaştırmanın en etkili yollarından biridir.

Arama Motoru Reklamcılığı:

Arama motorları, bir konu hakkında bilgi edinmek isteyen insanların internet üzerinden ilk başvurduğu kaynaklardır. Dünyada milyarca insanın merak ettiklerini arama motorlarında aradığı düşünülürse arama motorlarının web sitenize organik ziyaretçi trafiği sağlamak için önemli birer mecradır.

E-posta Reklamcılığı:

Tüketicilerin yasal yollarla elde edilmiş e-posta adreslerine ürün ve hizmet tanıtımı veya kampanya bildirisi içeren toplu e-posta gönderme işlemidir. Burada önemli olan nokta, toplu e-postanın hedef kitleye dahil olan tüketicilere gönderilmesini sağlamaktır. Düzenli olarak yapılan Bülten şeklinde Toplu Mail Gönderimleriyle hem hedeflediğiniz kitleyle daha fazla etkileşim içinde olabilir hem de hedef kitlenizin firmanızla alakalı gelişmelerden herhangi bir zahmete girmeden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Banner Reklamcılığı:

Banner, hedef kitlenizin uğrak noktaları olan internet sitelerinden yer alması için tasarlanan hareketli veya hareketsiz görsellerdir. Bir kurumun müşterisiyle kurduğu iletişimin önemli ögelerinden olan banner, sanal ortamdaki afiş olarak değerlendirilebilir.

İçerik Reklamcılığı:

İçerik, sizin tüketiciye ulaşmasını istediğiniz iletiyi taşıyan en temel araçlardandır. Her ürünün bir tanıtım yazısına ihtiyacı vardır. Ürün için etkileyici bir şekilde yazılan tanıtım metni içerik pazarlaması olarak değerlendirilir.

Sosyal Medya Reklamcılığı:

Sosyal medya yönetim stratejilerimiz kapsamında görsel ve yazınsal içerikler üretilmesi ve paylaşılması sosyal medya reklamcılığının en sürdürülebilir ve etkili yollarındandır.

Video Reklamcılığı:

Görsel ve duyusal videolarınızın internet ortamındaki bilinen video barındırma sitelerindeki videolara yerleştirilmesiyle yapılır. Bu videoların hedef kitleniz tarafından izlenen bir video olmasına özen gösterilir.

THE ADAM Yazılım ve Bilişim Firması olarak yukarıdaki hizmetlerimizin yanı sıra birçok alanda etkili çözümler sunmaktayız.

DİĞER BLOG / DUYURU